Co to są okulary progresywne?

Okulary progresywne to bardzo zaawansowany produkt dla osób po 40 roku życia które odczuwają dyskomfort przy zmianie odległości patrzenia. Jeżeli potrzebna jest inna wartość korekcji na dal i inna na bliskie odległości – okulary progresywne są często najlepszym rozwiązaniem. Eliminują nam konieczność ściągania i zakładania okularów do czytania. W jednych okularach widzimy wyraźnie na wszystkie odległości.

Jakie okulary progresywne w ofercie w Solomijka Optyk, Optometrysta Lubin?

Jesteśmy specjalistami w doborze okularów progresywnych, na bieżąco śledzimy światowe nowinki technologiczne w tym temacie i posiadamy w ofercie większość dostępnych na ryku producentów. W optyku w Lubinie mamy w ofercie okulary progresywne w cenach od 350 zł do nawet 7000zł za parę okularów.

Naszym klientom polecamy zawsze najbardziej odpowiednie dla nich rozwiązanie, nie wymuszamy “pocienienia soczewek” jeżeli efekt to 0,2mm ! Robimy kalkulację grubości prze podjęciem decyzji. Ponadto wiemy że soczewka z materiału o większym współczynniku załamania (a przy tym cieńsza) ma gorsze właściwości optyczne.  Ma to też odniesienie w cenie. Naszym zdaniem lepiej kupić lepszą konstrukcję soczewki, mającej bardziej zaawansowany model matematyczny niż zwiększanie współczynnika załamania jak to często się robi u naszej konkurencji.

Bardzo dokładnie mierzymy też parametry indywidualne takie jak kąt pantoskopowy, odległość od rogówki do soczewki (vertex distance), kąt wygięcia oprawy, inset i kilka innych parametrów które decydują o jakości widzenia w bardziej zawansowanych konstrukcjach okularów progresywnych.

Nie pracujemy w ekspresowym tempie, jesteśmy precyzyjni i każda wizyta jest umawiana indywidualnie gdyż wiemy jak dużo czasu trzeba poświęcić aby zrobić perfekcyjne okulary progresywne.

 

Okulary progresywne Hoya – japońska precyzja i doskonałość?

Okulary progresywne to bardzo zaawansowany produkt dla osób po 40 roku życia które odczuwają dyskomfort przy zmianie odległości patrzenia. Jeżeli potrzebna jest inna wartość korekcji na dal i inna na bliskie odległości – okulary progresywne są często najlepszym rozwiązaniem. Eliminują nam konieczność ściągania i zakładania okularów do czytania. W jednych okularach widzimy wyraźnie na wszystkie odległości.

Podział soczewek progresywnych firmy Hoya dostępnych w naszej ofercie w Lubinie?

Każdy producent ma kilka klas swoich produktów, od najbardziej zaawansowanych które mają najlepszy, najnowszy, model matematyczno- optyczny uwzględniający pracę najlepszych naukowców. Tak samo jest w ofercie frmy Hoya. Produkty w kolejności od najlepszego:

Innowacyjne – MySelf

Indywidualne – MyStyle V+

Zaawansowane – Lifestyle 4

Zoptymalizowane – Balansis

Komfortowe – Dynamic

Okulary progresywne firmy Szajna Laboratorium Optyczne z Gdyni

X-Master soczewki progresywne klasy Premium w korzystnej cenie

Najwyższej klasy soczewki progresywne wykorzystujące topowe rozwiązania technologiczne. Gwarantują najniższy poziom aberracji i najszersze pola widzenia w każdym zakresie mocy.

Rekomendujemy dostosowanie długości progresji do wartości mocy soczewek oraz wcześniejszych przyzwyczajeń klienta. Dzięki temu zapewnimy każdemu szybką i łatwą adaptację.

Zastosowane technologie

NASZA przewaga technologiczna
DGA (Dynamiczna Gradacja Aberracji)
Dynamiczna Gradacja Aberracji to technologia obliczeniowa po raz pierwszy użyta w soczewach VEO X–Master. Sprawia ona, iż soczewka progresywna zyskuje hybrydową konstrukcję – jest „twardsza” w obszarze do dali (zapewnia to bardzo szerokie pole widzenia) oraz „miękka” w obszarze płynnego
przejścia mocy oraz strefy do czytania. DGA wpływa przede wszystkim na charakterystykę zmiany mocy w obszarach peryferyjnych, czyli tam, gdzie normalnie powstają zniekształcenia i nieostrości.
Redukuje je ona do najniższego możliwego poziomu.

W standardowych soczewkach progresywnych największe nateżenie aberracji występuje w połowie strefy progresji, co ogranicza możliwość poruszania oczami na boki i generalnie stanowi ograniczenie pola widzenia. Technologia DGA „odwraca” kierunek aberracji i sprawia, że obszary o najsilniejszych zniekszałceniach umieszczone są bardzo daleko od pola widzenia wykorzystywanego przez użytkownika okularów.

M yEYE (wcześniej DigitalRayPath)
Technologia indywidualizacji powierzchni soczewek. Sprawia, iż powierzchnia progresywna modyfikowana jest w oparciu o parametry indywidualne klienta oraz oprawy. Jej celem jest przede wszystkim zapewnienie szerokiego i stabilnego obrazu na jak największym obszarze szkła. Uzyskiwane jest to przez wielokrotną optymalizację powierzchni soczewek polegającą na dzieleniu jej na tysiące pól, z których każde powinno być w jak największym stopniu zwrócone równolegle do oka.

ClearView
Technologia obliczeniowa, która wykorzystuje kształt oprawy (lub w przypadku jego braku wysokość montażu) do optymalizacji powierzchni progresywnej. Sprawia ona, iż bardzo duża część aberracji umieszczana jest poza kształtem oprawy, a tym samym jest usuwana w momencie montażu soczewek do opraw. Wpływa to istotnie nie tylko na wzrost szerokości pola widzenia, ale przede wszystkim na redukcję efektu pływania obrazu przy patrzeniu na boki. W przypadku soczewek z ClearView bardzo ważne jest zachowanie podanych
podczas zamówienia (lub zastosowanych domyślnie) wartości kąta pantoskopowego.

Wykorzystanie kształtu oprawy
Używamy kształtów opraw nie tylko do poprawy estetyki soczewek, ale także ulepszenia powierzchni progresywnej. W przypadku soczewek wykorzystujących technologię ClearView dokładna informacja nt. kształtu oraz parametrów centracji wpływa na widoczną redukcję aberracji. Dodatkowo w soczewkach VEO Zenit, X-Master (oraz wszystkich EGO) soczewka „z kształtem” będzie poddana decentracji pionowej i poziomej. Zabieg ten ma na celu otrzymanie takiej kombinacji krzyzwizn zewnętrznych i wewnętrznych, dla których grubości i krzywizna frontowa soczewek będzie najmniejsza, a one najbardziej estetyce.

Promocje

zobacz nasze promocje na okulary progresywne